15אפר

הדוחות החדשים של User Explorer

בימים אלו משיקים בגוגל אנליטיקס סט חדש של דוחות בשם User Explorer. הדוחות החדשים מהווים שינוי תפיסתי מעניין באנליטיקס, שעד כה, על מנת לשמור על פרטיות, לא אפשרו בדרך קלה ופשוטה לעקוב אחר משתמש ספציפי. עם הדוחות החדשים הנושא קצת משתנה, אם כי עדיין לא ניתן לעקוב בצורה מזוהה אחרי משתמשים (זה אומר שאנחנו לא יכולים לדעת מי הוא כל משתמש, האנונימיות נשמרת), אך כן ניתן לראות דוחות על משתמשים ספציפיים, מה כל אחד מהם עשה על פני תקופת זמן מסוימת ואת שלל ביקוריו באתר שלנו.

הדוח החדש מופיע תחת דוחות ה-Audience:

userexplorer1

בדוח עצמו ניתן לראות עמודת Client Id – זהו סימן מזהה אנונימי של המשתמש שנשמר באופן אחיד לכל משתמש. עבור כל משתמש ניתן לראות כמה ביקורים היו לו (בתקופת הזמן הנבחרת של הדוח) ואת ממוצעי נתוני הביקורים שלו:
userexplorer2

אבל כשמקליקים על משתמש מסוים, אז מופיע הדוח המעניין באמת! עבור כל משתמש אנו יכולים עכשיו לראות פירוט מלא של כל פעולותיו באתר – באילו דפים צפה, אילו אירועים (events) יצר וכמה פעמים, מאיפה אותו משתמש הגיע אלינו בפעם הראשונה ומה היה המסלול שלו להמרה. אלו נתונים מאוד מעניינים ומלאי תובנות שלפני כן לא היה פשוט להוציא בלי להשתמש בסגמנטים ואמצעים אחרים, וגם אז, זה לא היה ברור ברמת המשתמש הבודד.

userexplorer3

לדעתי זהו פיצ'ר חשוב בגוגל אנליטיקס שרבים מאיתנו חיכו לו, ומעניין לראות לאן הדוחות הללו יתפתחו עוד. אם הדוח החדש עדיין לא מופיע בחשבון האנליטיקס שלכם, אל דאגה, בשבועות הקרובים זה אמור להגיע לכולנו.

Share this Story

About Michael

תגובות ודיונים בנושא הפוסט יתקבלו בברכה

© Copyright 2015, All Rights Reserved